Книжково-тематична полиця “Соборність Духу, Розуму і Серця”

Відповідно до Плану роботи бібліотеки на 2018-2019 н.р. бібліотекарями коледжу Барлет В.І. і Дривецькою Я.А. була сформована книжково-тематична полиця «Соборність Духу, Розуму і Серця»присвячена Дню Соборності України. 

Українська мрія — єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити Україну, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР — Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки УНР та ЗУНР» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі. 

 

 Запрошуємо усіх,

кого цікавить історичне минуле та сьогодення України,

відвідати читальну залу коледжу і детальніше ознайомитися із пропонованою виставкою.

На виставці представлені: підбірка книг про історію українського державотворення, історичне значення Акту злуки, сучасний стан та перспективи єдності України.