181 Харчові технології (Бродильне виробництво і виноробство)

Термін навчання:
на базі 9 класів: 3 роки 5 місяців
на базі 11 класів: 2 роки 5 місяців

Форма навчання – денна та заочна.
Навчання в коледжі за спеціальністю 181 “Харчові технології” «Бродильне виробництво і виноробство» проводиться за рахунок коштів держбюджету.

Прийом заяв: з 30 червня по 13 липня 2020 року (на базі 9 класів)

з 13 серпня по 22 серпня 2020 року (на базі 11 класів, ПТУ та на заочне відділення)

Вступні іспитиз 14 по 21 липня 2020 року (на базі 9 класів)

з 23 серпня по 03 вересня 2020 року (на базі 11 класів, ПТУ та на заочному відділенні)

Документи для вступу: переглянути

Вступні іспити:
На базі 9 класів:

 1. Українська мова (тести)
 2. Математика (тести)

На базі 11 класів:
конкурс сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти :

 1. з української мови та літератури (обов’язково)
 2. з математики, історії України, біології (на вибір)

Про спеціальність 181 “Харчові технології” (“Бродильне виробництво і виноробство”):

Технік-технолог з бродильного виробництва і виноробства – це фахівець, який добре знає прогресивну технологію виробництва різноманітних видів виноробної промисловості, пива, а також соку, квасу, мінеральної води, сучасні методи дослідження технологічних прийомів, хімічні методи аналізу, комп’ютерну техніку та її застосування на окремих виробничих дільницях, визначення економічної ефективності впровадження технологічних рішень, економіку і планування підприємницької діяльності.

Програма навчання:

Теоретичне навчання здійснюється за інноваційними технологіями з використанням персональних комп’ютерів. Високий рівень підготовки забезпечується вивченням циклу соціально-економічних, фундаментальних, професійно-орієнтованих та спеціальних дисциплін. Майбутні техніки-технологи одержують практичні навички і знання з виробництва різних видів виноробної продукції: шампанського, коньяків, виноградних і плодово-ягідних вин, а також соків, напоїв, пива, квасу, з розробки технології і впровадження нових марок високоякісних вин, з технологічного і мікробіологічного контролю, що сприяє підвищенню якості і стабільності вин у торговій мережі, глибоку економічну і організаційно-управлінську підготовку з менеджменту, маркетингу, економіки підприємства, організації і планування виробництва, основ підприємництва, бухгалтерського обліку. Під час проходження виробничої практики студенти отримують робочі професії: обробник виноматеріалів і соків, оператор фасувальних автоматів, оператор коньячних установок. Випускники можуть продовжити навчання у Київському університеті харчових технологій, Кримському державному аграрному університеті, Херсонському державному технічному університеті. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі.

Професійна діяльність випускника:

Технік-технолог підготовлений для професійної діяльності на:
 •  спиртових, лікеро-горілчаних, виноробних і пивоварних заводах;
 •  заводах безалкогольних напоїв та з розливу мінеральних вод;
 •  заводах з виробництва пивоварного (сухого) солоду, кормових дріжджів, ферментних препаратів, харчосмакових фабриках;
 •  заводах продтоварів і хлібокомбінатах (цехи по виготовленню безалкогольних напоїв та квасу), хлібоприймальних пунктах та інших підприємствах, які пов’язані з первинною переробкою зерно продуктів.
Обрана спеціальність надає можливість працювати в умовах ринкової економіки на посадах:
 • майстра цеху;
 • майстра виробничої дільниці;
 • техніка-технолога;
 • техніка-хіміка;
 • техніка-лаборанта.

Випускники коледжу мають можливість продовжити навчання у ВНЗ України за скороченим терміном згідно обраної спеціальності (за направленням коледжу) для отримання освітньо-кваліфікаційних рівнів “Бакалавр” та “Магістр”.