День Соборності України: історія, традиції

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Цьому дню передувала – інша подія підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт возз’єднання двох України був радше символічним знаком прагнення єдності, бо в керівництві країни спільності тоді не було. Це історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Сьогодні, на жаль, проблема соборності України є актуальною. І це, напевне, перше, що я не можу пробачити сучасним українським політикам. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву «синдром Збруча», однак завжди наші співвітчизники прагнули єдності.

Тож пам’ятаємо свою історію та збережемо Україну єдиною і неподільною.

Поділитися в соціальних мережах:

 
 
 
 
 
Яндекс.Метрика