“Крути не маємо права забути!”

Відповідно до Плану роботи бібліотеки на 2017-2018 н.р. та з нагоди 100-річчя подвигу Героїв Крут бібліотекарями коледжу Курбацькою Я.М. і Романець Д.В. була сформована виставка «Крути не маємо право забути».

Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну, символом героїзму та відданості нашого юнацтва і символом національної трагедії та безпечності. 100 років тому, 29 січня 1918 року, відбувся страшний бій на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне (під Києвом) між київськими студентами і більшовиками, у якому полягло в нерівній боротьбі 300 студентів.

Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. Щоб зберегти пам’ять про героїчні імена студентів, які полегли під Крутами в обороні  України, радимо усім відвідати виставку, яка розташована в читальній залі коледжу, де Ви можете ознайомитися з підбіркою книг про історію українського державотворення, з поетичними творами та підбіркою статей періодичних видань, які висвітлюють події під Крутами.

На смертний бій ішло три сотні, 
З трьохсот — вціліло сім…

Та сніг розтав. Понад байраком 
Блакить і сонце знов, 
Лише в житах ростуть не маки —
Цвіте юнацька кров.

А вітер їх довкруг рік-річно 
Збира у пишний жмут. 
Плете з квіток легенду вічну 
Про чин героїв Крут.

 (Микола Верес)