Найпростіші поради як вберегтися від стресу

Зараз ми всі перебуваємо у стані стресу. Стрес – це стан тривалої та підвищеної напруги, який виникає через неможливість пристосуватися до вимог навколишнього середовища. Він зумовлений впливом різних факторів, що перевищують можливість організму адаптуватися.

Стрес характеризується психічною напругою, почуттям неблагополуччя, тривоги, неспокою, а на останній стадії – байдужості й апатії. На фізіологічному рівні відзначається виснаження необхідних організму запасів адреналіну. У теперішніх умовах життя ми знаходимось у стані постійної напруги – стрес стає природним і звичним.

Щоб не дійти до стадії байдужості і апатії, потрібно пам’ятати про антистресові способи відновлення психофізичних сил. Найпростіші – це релаксація, сон і масаж.

Релаксація – це стан заспокоєння, розслаблення і відновлення сил. Відчуття в цьому стані – розслаблення тіла, спокій, приємне тепло.

Жорсткий глибинний масаж – це спосіб зняти напругу з тіла, прибрати затискачі, блоки. Легкий масаж – спосіб зігріти, заспокоїти, розслабити тіло і психіку.

Якщо ж стресів забагато і подолати їх стає складно, пропонуємо три найпростіших методи, як заспокоїтись.

  1. “Дихання по квадрату– це одна з найпростіших методик швидкого заспокоєння. За цією методикою потрібно пальцем однієї руки водити по долоні іншої, утворюючи квадрат. На вертикальних гранях уявного квадрату треба робити вдих/видих, а на горизонтальних паузи. Вдих – пауза – видих – пауза. Так треба повторювати хвилин з п’ять або поки не заспокоїшся. Таким чином людина починає контролювати своє дихання. Також це і тактильні відчуття – людина починає відчувати своє тіло.
  2. Адреналіновий барометр. Коли ми знаходимось в стані стресу, то емоції нас захлинають. У цей час важливо відволіктись, перефокусуватись із негативних емоцій на позитивні. Можна згадати якийсь веселий чи приємнийвипадок, подумати про щось добре. До прикладу, можна уявити, що тримаєш на руках кошеня. Тоді градус нервового напруження спаде.

3. Ще один з найпростіших і швидких методів – позитивне мислення. У всього є свої плюси і мінуси. Важливо пошукати плюси у стресі. До прикладу, когось відчитав бос, треба собі подумати «це добре, що керівник вимагає від мене більшого, отже в мені бачать більший потенціал». Важливо у будь-якій ситуації шукати позитив.

Це – сон з 22.00, коли організм синтезує гормони, що керують роботою всіх органів і систем, настроєм, самопочуттям, життєвою силою і здатністю справлятися зі стресами. Ці гормони синтезуються тільки якщо людина спить. Якщо напруга зростає, випийте чай із звіробою з медом.

Звіробій – прекрасний антидепресант, який позитивно впливає на нервову систему. У звіробою немає протипоказань і побічних ефектів, що стають постійними супутниками хімічних антидепресантів.

Бережіться від стресу!