Відкривали ХІХ Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика та писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

9 листопада, у День української писемності та мови, ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ» вкотре долучився до проведення престижного  Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. За дев’ятнадцять років свого проведення він набув неабиякої популярності серед студентів нашого закладу і давно переріс звичайну культурну акцію, перетворившись на справжнє свято, що утверджує безсмертя рідної мови, творчості, добра. Зі вступним словом до учасників звернулася викладач української мови та літератури Котляр Світлана Вікторівна, яка наголосила на вагомому внеску українського мецената Петра Яцика. Студентка Жила Марія виконала пісню «Сам собі країна», а студенти Бадло Наталя, Федюк Аліна, Кузьменко Марія та Пилипенко Володимир повідомили про життєвий шлях відомого українця та впровадження конкурсу.

Цього року конкурс проводився у новому форматі, адже спільно з бібліотекарями коледжу у читальній залі було створено локацію з написання XVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який пройшов під гаслом «Пишемо разом». Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Текст диктанту «Крила України» у прямому ефірі Українського радіо зачитутував доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників з української мови  Олександр Авраменко. Сам текст диктанту буде опублікований 11 листопада на сайті Українського радіо, тож кожен зможе перевірити свою роботу.

Бажаючих написати цьогорічний радіодиктант видалося чимало. Читальна зала коледжу ледь-ледь вмістила всіх охочих, зокрема, серед них були: директор коледжу Шишкіна Галина Валентинівна, завідувач механіко-технологічним відділенням Єлізарова Зоя Іванівна, викладачі-філологи Котляр Світлана Вікторівна, Бєлова Анастасія Олексіївна, Запорожець Наталя Миколаївна, викладач математики та комп’ютерних дисциплін Григор’єва Наталя Анатоліївна, завідувач бібліотеки Дривецька Яна Анатоліївна та бібліотекар Романець Дар’я Василівна, голова студентської ради Бадло Наталя, а також студенти І-ІІ курсів.